Kongre Katılım Bilgileri

Kongre Katılım Bilgileri

Kongre Katılım Bilgileri

Dinleyici olarak katılım

Türk Fizik Derneği 39. Uluslararası Fizik Kongresi‘ne dinleyici olarak katılmak isteyenlerin öncelikle http://tfdkongretakip.com/ sitesinden kayıt olmaları gerekmektedir. Kayıt olduktan sonra ilgili sayfadan başvurunuzu yapabilirsiniz.

Bildiri ile katılım

Türk Fizik Derneği 39. Uluslararası Fizik Kongresi’ne sözlü veya poster bildiri ile katılmak isteyenlerin özetlerini gönderebilmeleri için öncelikle http://tfdkongretakip.com/ sitesinden kayıt olmaları gerekmektedir. Daha sonra online sistemi kullanarak özetlerini bu siteye yüklemeleri gerekmektedir. Hiçbir şekilde e-posta yoluyla özet kabul edilmemektedir.

Önemli Not: Bildiri ve sunum dili İngilizcedir. Bir bildiri sadece bildiriyi sunacak kişi tarafından sisteme yüklenmelidir. Bildiri için hazırlanacak Davet Mektubu, Yaka Kartı, Sertifika sadece yükleyen kişi adına hazırlanacak olup ikinici, üçüncü vs. kişiler için hazırlanmayacaktır.

Bildiriyi hazırlayan diğer kişiler eğer kendileri başka bir bildiri sunmayacaklarsa Kongreye Dinleyici olarak kayıt olmalıdırlar.

Türk Fizik Derneği 39. Uluslararası Fizik Kongresi’ne sözlü veya poster bildiri ile katılmak üzere başvuruda bulunan katılımcıların gönderdikleri özetler “TFD-39 Hakem Kurulu” tarafından değerlendirilecektir.  Gönderilen bildiri özetleri “ Hakem değerlendirmesi” sonucunda en az 2 (iki) hakem tarafından değerlendirilecektir. Hakemler değerlendirme sürecinde “kör hakem” olarak görev alacak ve değerlendirilen çalışmanın sahibinin kimliği hakemler tarafından görülmeyecektir.

Gönderilen bildiriler “Hakem değerlendirmesi sonucuna göre” uygun görülmeleri halinde kongre programına alınacak olup düzenleme kurulunca yapılacak program dahilinde sunulabilecektir.

Bildiri özetleri, özet gönderimi için son tarihinden itibaren hakem kurulunda bulunan en az 2 (iki) hakem tarafından değerlendirilip “hakem değerlendirmesi sonucuna göre” uygun görülmeleri halinde kongre programına alınıp düzenleme kurulunca yapılacak etkinlik programı dahilinde kongre web sayfamız http://tfd39.org‘da ilan edilecektir.

Hakem kurulu tarafından sözlü / poster sunum için kabul edilen çalışmalar hazırlanacak olan bildiri özetleri kitabında yer alacaktır. Ancak kayıt ücretini belirtilecek tarihe kadar yatırmayan kişilerin çalışmaları hem kongre programından çıkarılacak hem de bildiri özet kitabında kesin olarak yer almayacaktır.

Bildirinizin özetini kayıt sistemi üzerinden tarafımıza iletmeniz gerekmektedir. Özetler online olarak yükleneceğinden herhangi bir özet şablonu bulunmamaktadır. (Özetinizdeki metin en fazla 1000 karakter olacak şekilde eklenebilecektir.)

Sözlü sunum olarak düşünülen çalışmalar Bilim Kurulu tarafından yapılacak değerlendirmede poster sunumu olarak değerlendirilebilecektir.

Sözlü sunumlar 12 dakika + 3 dakika tartışma olarak sınırlandırılmış olup, sunumlar konulara göre ayrılmış 5 salonda yapılacak ve hangi sunumun hangi salonda olacağı programda belirtilecektir. Sözlü sunumlar flash bellek veya cd gibi ortamlarda Microsoft Powerpoint aracılığıyla hazırlanması gereklidir.

Poster sunumları için düşey 100 cm, yatay 70 cm büyüklüğünde alan tahsis edilecektir. Posterlerin maksimum boyutlara uyacak şekilde tek bir fotoğraf kağıdı/plastik/normal kağıda bir bütün ve renkli olarak bastırılması tavsiye olunur. Poster sunumların hangi gün olacağı yine programda belirtilecektir.